تلفن: 88 94 08 47-50
آدرس مرکز تهران: خیابان استاد نجات الهی جنوبی، بین سپند و شاداب، کوچه نوید، پلاک 23
ثبت‌نام
در همایش
کلیک کنید
سمینار استانداردهای جدید حسابداری ایران
جزئیات این همایش

درباره انجمن ICAEW چه می‌دانید؟

مرکز آموزش حسابداران خبره سال 1396 به عنوان تنها نماینده دوره ICAEW در ایران انتخاب شد. دوره بین‌المللی ICAEW از همین سال در مرکز برگزار می‌شود. اما درباره این دوره چه می‌دانید؟

ICAEW چیست؟

انجمن حسابداران خبره انگلستان و ولز (ICAEW) در سال 1880 تاسیس شد. این انجمن دارای 147000 عضو بوده که بیش از 15000 نفر از آنان خارج از انگلستان هستند. این انجمن با پیشینه­‎ای بسیار قدیمی و بیش از یک صده از بزرگترین و معتبرترین انجمن­‌های حرفه‎ای حوزه حسابداری به شمار می‎­آید به طوری که بسیاری از شرکت‌ها چه در انگلستان و چه در خارج از آن، از فارغ التحصیلان این انجمن به حساب می‎­آیند به عنوان مثال طبق آمارها، 82 شرکت از 100 شرکت برتر در انگلستان در هیات مدیره خود، دارای حسابدار با مدرک حرفه­‎ای این انجمن هستند.

 

ICAEW دارای چه دوره­‌ها و مدارکی است؟

این انجمن دارای مدارک و برنامه­‎های آموزشی متعددی است. مهم­ترین بخش­‎هایی که این انجمن در خصوص آنها اقدام به اعطای گواهی­نامه و برگزاری دوره­‎های آموزشی می­‎کند عبارتند از:

 

 • Specialist qualification and programs
• Continuing professional development (CPD) courses
• Talent development programs
• Accountancy Trailblazer
• ICAEW Certificate in Finance, Accounting and Business (ICAEW CFAB)
• ACA

انجمن حسابداران خبره انگلستان و ولز به عنوان یکی از قدیمی‎­ترین انجمن­‎های ­حرفه­‎ای، گواهی­نامه حرفه­‎ای با عنوان ACA صادر می‎کند که یکی از پیشرفته‎­ترین برنامه­‎های توسعه حرفه‎­ای آموزشی است. این مدرک دارای بخش‎­های آموزشی یکپارچه‎­ای است که درک عمیقی از حسابداری، مالی و کسب و کار را برای شما به ارمغان می‎­آورد. این بخش‌­ها در کنار هم، به ایجاد دانش تکنیکی، مهارت‌­های حرفه‌­ای و تجربه کاربردی و عملی که نیازمند یک حسابدار خبره بوده، کمک می‌­کند.

 

درباره ACA

انجمن حسابداران خبره انگلستان و ولز به حرفه­‎ای بودن و تخصص شناخته شده است. توسعه حرفه­ای مبتنی بر این مدرک شما را آماده می­‌کند تا با موفقیت مجموعه‌­ی متنوعی از موقعیت‌­های شغلی که در آینده برای شما به وجود خواهد آمد را مدیریت کنید. ACA توانایی و عملکرد شما را در هفت حوزه کلیدی شامل:

Communication: هدف، توانایی ارتباط برقرار کردن موثر در تمامی سطوح با استفاده از مهارت­‌های شفاهی، نوشتاری و ارائه‌­ای است.

Team Working: هدف، توانایی عمل کردن به عنوان یک عضو از گروه یا رهبر گروه به صورت موفقیت­آمیز است.

Decision Making: هدف، توانایی جمع‌­آوری و تفسیر داده‌­ها به منظور اخذ تصمیمات درست است.

Consideration: هدف توانایی عمل­کردن موثر و مداوم ضمن توجه و احترام به عقاید، حقوق و ارزش­‌های دیگران است.

AddingValue:  هدف، توانایی افزودن ارزش به سازمان است.

Problem Solving: هدف، توانایی ارائه توصیه و پیشنهاد به منظور حل مشکلات و مسائل است.

Technical Competence: هدف، توانایی جستجو، فراگیری و استفاده از اطلاعات تکنیکی برای محصول سازمان است.

 

چه کسانی می‌­توانند در دوره ACA شرکت کنند؟

هر فردی با هر پیش زمینه­‌ای می‌­تواند این دوره را برای آینده تحصیلی و در ادامه آینده شغلی خود انتخاب کند. این مدرک توانمندی­‌های شما را در همه حوزه­‌هایی که یک مدیر به آن­ها نیاز دارد، در طی دوره به شما اعطا می‌­کند.

 

ICAEW CFAB  چیست؟

اگر شما بتوانید با موفقیت تمامی دروس سطح Certificate را بگذرانید، گواهی­نامه CFAB   ICAEW به شما اعطا م‌ی­شود. این گواهی­نامه در حقیقت اولین بازدهی شما از دوره ACA محسوب می‌­شود. این مدرک که مخفف کلمات گواهی­نامه انجمن حسابداران خبره انگلستان و ولز در زمینه مالی، حسابداری و تجارت است، به عنوان مدرکی بین­‎المللی شناخته می­‎شود که دانش ضروری در این سه حوزه را به شما آموزش می­‎دهد.

 

 

 

تهیه و تدوین:

روابط عمومی مرکز آموزش حسابداران خبرهفرم ارسال نظرات
سایر نظرات
امیر بختیاریان
پیشنهاد می‎کنم دوره‎های کوتاه مدت یک روزه‎ای را مبتنی بر اهداف هفت گانه ACA طراحی و برای علاقمندان برگزار کنید. برای نمونه دوره‎ای یک روزه با هدف بهبود توانایی ارائه توصیه و پیشنهاد به منظور حل مشکلات و مسائل (Problem Solving) می‎تواند با استقبال مناسبی از سوی علاقمندان مواجه شود.
0 0
1396/08/02, 13:29
سرپرست دوره‌های بین‌الملل
سلام
سپاس از نظر شما.
1397/10/16, 16:11
background
با عضویت در خبرنامه از رویدادهای جدیدمان با خبر شوید!
Copyright 2019 PACT Edu. All right reserved.
در خبرنامه حسابداران عضو شوید تا:
از همایش‎های رایگان حسابداران خبره مطلع ‎شوید.
فرصت‎های شغلی حسابداری برای شما ارسال شود.
در جریان کلاس‎های جدید و تخفیفات دوره‎ها قرار گیرید.
خبرنامه ما هر 10 روز یکبار برای اعضا ارسال می‎شود.