تلفن: 88 94 08 47-50
آدرس مرکز تهران: خیابان استاد نجات الهی جنوبی، بین سپند و شاداب، کوچه نوید، پلاک 23
کلیک کنید
یازدهمین همایش رایگان بین‎المللی ACCA و IFRS 9
جزئیات این همایش

5 تفاوت اصلی بین دوره‌های بین المللی CIMA و ACCA

می‎خواهید با استفاده از مدارک بین‎المللی حسابداری شغلتان را ارتقا دهید؟ کدام دوره مناسب شماست؟ دوره‌های بین‌المللی با هم متفاوتند؟ با مطالعه این تفاوتها می‎توانید با دید بازتری دوره مورد نظرتان را انتخاب کنید.

دوره‌های آموزش آزاد حسابداری چه داخلی و چه بین‌المللی در آموزشگاه‌های زیادی برگزار می‌شود. اما چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟ مرکز آموزش حسابداران خبره هم یکی از همین آموزشگاه‌هاست و علاوه بر دوره‌های داخلی، دوره‌های بین‌المللی هم برگزار می‌کند. دو دوره‌ی بین‌المللی که متقاضیان بیشتری دارد با عناوین ACCA و CIMA در این مرکز برگزار می‌شود. اما برای تصمیم‌گیری که کدام دوره را بگذرانید بهتر است تفاوت‌های آن دو را بدانید.

مهم‌ترین تفاوت‌های این دو دوره به شرح زیر است:

1. ACCA انجمن حسابداران خبره انگلستان و CIMA انجمن حسابداران خبره مدیریت انگلستان است.
2. از نظر قدمت ACCA حدود 120 سال و CIMA حدود 90 سال سابقه دارد.
3. دوره ACCA به صورت تخصصی دروس حسابداری و مالی را آموزش می‌دهد و دوره CIMA علاوه بر دروس حسابداری و مالی، بحث مدیریت و استراتژی را هم در بر دارد.
4. دروس دوره ACCA در 2 سطح اصلی مقدماتی و حرفه‌ای و 4 سطح فرعی ارائه می‎شود. دروس دوره CIMA در 4 سطح کلی ارائه می‎شود که در پایان هر سطح یک آزمون Case Study نیز وجود دارد و بعد از گذراندن آن، مدرک همان سطح را نیز می‌توانید بگیرید.
عکس: تصویر چارت دروس CIMA و ACCA
5. آزمون‎های دوره CIMA توسط یک شرکت آمریکایی به نام VUE Pierson هر روزه به صورت آنلاین برگزار می‎شود که طی چند سال اخیر به علت تحریم‎ها با ایران همکاری نمی‎کند. دانشجویان برای آزمون ناچار به حضور در یکی از کشورهای اطراف می‎باشند. آزمون‎های دوره ACCA در ایران برگزار می‎شود؛ 4 درس اول هر روزه و به صورت آنلاین، مابقی دروس 4 بار در سال به صورت کاغذی.


در پایان خوب است بدانید که جای هیچ نگرانی نیست. اگر هر کدام از این دوره ها را انتخاب کردید و در طی مسیر نظرتان تغییر کرد یا از انتخابتان پشیمان شدید؛ به راحتی می‎توانید رشته خود را تغییر داده و از دروس مشترک گذرانده شده در دوره بعدی معاف شوید.

اطلاعات بیشتر درباره دوره بین‌المللی CIMA در این صفحه و درباره دوره بین‌المللی ACCA را در این صفحه بخوانید.

 

تهیه و تدوین:

روابط عمومی مرکز آموزش حسابداران خبرهفرم ارسال نظرات
background
با عضویت در خبرنامه از رویدادهای جدیدمان با خبر شوید!
Copyright 2018 PACT Edu. All right reserved.
در خبرنامه حسابداران عضو شوید تا:
از همایش‎های رایگان حسابداران خبره مطلع ‎شوید
فرصت‎های شغلی حسابداری برای شما ارسال شود
در جریان کلاس‎های جدید و تخفیفات دوره‎ها قرار گیرید
خبرنامه ما هر 10 روز یکبار برای اعضا ارسال می‎شود.