تلفن: 88 94 08 47-50
آدرس مرکز تهران: خیابان استاد نجات الهی جنوبی، بین سپند و شاداب، کوچه نوید، پلاک 23
ثبت‌نام
در همایش
کلیک کنید
سمینار استانداردهای جدید حسابداری ایران
جزئیات این همایش

تاریخچه PACT

مرکز آموزش حسابداران خبره (PACT) موسسه‎ای آموزشی و غیرانتفاعی است که توسط انجمن حسابداران خبره ایران و دانشگاه صنعت نفت تاسیس شده است و توسط شورای مدیریت متشکل از 6 نفر از اعضای برجسته حرفه راهبری می‌شود. فعالیت مرکز از سال 1377 آغاز و در راستای ارتقای دانش و حرفه حسابداری ایران دوره‎های آموزشی گوناگونی را طراحی و برگزار کرده است. در طی سال‌‌های فعالیت مرکز، اولین اولویت برای برگزاری دوره‌‌های آموزشی، مختص به نیاز افراد حرفه و مسائل روز اجتماع می‌باشد.
این مرکز با هدف معرفی و راه اندازی دوره بین المللی CIMA در ایران کار خود را آغاز کرد. دوره CIMA مربوط به انجمن حسابداران مدیریت خبره انگلستان است که یکی از معتبرترین و شناخته‌شده‌ترین دوره‌‌های آموزشی حرفه‌ای برای ارتقاء دانش مدیریت مالی افراد در دنیاست. با توجه به کارآمد بودن سطح آموزشی، این دوره از دوره‌‌های آکادمیک پیشی گرفته و در بسیاری از سازمانها در سرتاسر جهان اولویتی برای اخذ پست‌های کلیدی محسوب می‌شود.
تلاش‌هایی که در طی این سال‌ها در مرکز آموزش حسابداران خبره برای توسعه این دوره حرفه‌‌ای انجام شده، منجر به جذب مخاطبان زیادی در حوزه مالی و حسابداری شده است. مرکز آموزش حسابداران خبره با داشتن بیش از 500 نفر دانشجوی دوره CIMA مفتخر است که اولین و تنها نماینده رسمی این انجمن در ایران می‌باشد.


با توجه به اینکه تمام دروس و امتحانات دوره CIMA به زبان انگلیسی برگزار می‌شود، و یکی از ابزار‌های مهم موفقیت در این دوره داشتن تسلط کامل به زبان انگلیسی است، بدین منظور مرکز آموزش حسابداران خبره در راستای ارتقای سطح زبان انگلیسی مخاطبان به برگزاری دوره‌‌های زبان انگلیسی عمومی و تخصصی به صورت هدفمند پرداخته است.
با شکل‌گیری موفق دوره CIMA و استقبال قابل توجه مخاطبان، مرکز از سال 81 اقدام به برگزاری دوره‌‌های آمادگی آزمون حسابدار رسمی کرد. با توجه به تعداد زیاد متقاضیان برای کسب عنوان «حسابدار رسمی» و کمبود مراجع حرفه‌‌ای مناسب برای آموزش این افراد، مرکز ن‌هایت تلاش خود را در جمع آوری منابع آموزشی و اساتید برتر این زمینه انجام داد و به عنوان مرکز پیشرو در حرفه حسابداری ایفای نقش نمود. هم اکنون این مرکز سالانه با برگزاری دو دوره کلاس‌های آمادگی آزمون حسابدار رسمی و کلاس‌های حل تمرین، بیشترین آمار قبولی را به خود اختصاص داده است.
از طرف دیگر مرکز با درخواست متقاضیانی مواجه بود که از سطح زبان انگلیسی مناسبی برخوردار نبوده و علاقه زیادی به افزایش دانش حسابداری مدیریت خود داشتند. این امر موجب شد تا مرکز دوره بین المللی CIMA را به زبان فارسی ترجمه نموده و به مخاطبان ارائه نماید. سرفصل‌های این دوره مطابق با دوره CIMA انگلیسی می‌باشد و تا به حال چندین دوره موفق برای کارشناسان ارشد، مدیران مالی، مدیران عامل و اعضای هیأت مدیره بسیاری از سازمانها برگزار شده است.
با توجه به افزایش روز افزون مخاطبان دوره‌‌های حرفه‌‌ای در ایران، مرکز آموزش حسابداران خبره با نگرشی به این مهم، نسبت به راه اندازی دوره‌‌های کوتاه مدت فارسی در شاخه ‌های مختلف حسابداری، حسابرسی، قوانین، مهارت‌های عمومی، توانمندسازی امور مالی و سیستمها و فناوری اطلاعات اقدام نمود. دوره‌‌های مذکور شامل بیش از 60 عنوان کلاس درسی می‌شود که از سال 84 تا کنون به طور موفقیت آمیز در حال برگزاری می‌باشد. در این دوره ها، مخاطب بر اساس نیاز خود دوره مورد نظر را انتخاب و شرکت می‌نماید.
با برگزاری چند گروه از دوره‌‌های کوتاه مدت، نیاز دانشجویان به دوره‌‌های تخصصی در جهت ارتقای دانش مالی، مرکز آموزش حسابداران خبره را بر آن داشت که دوره‌‌های بلند مدتی را به صورت مجموعه ای از دروس مرتبط و هم سطح را طراحی نماید. این دوره ها بنا به تجربیات «علمی» و «عملی» مخاطبان طبقه بندی گردید.


به عنوان مثال دوره جامع کاربردی حسابداری مختص به افرادی طراحی شد که با رشته غیرمرتبط با حسابداری و مالی و بدون هیچگونه تجربه کاری در این زمینه، علاقه به ورود به حرفه را داشتند. این دوره شامل سه بخش تئوری، مهارتی و عملی می‌باشد که مخاطبان را آماده ورود به بازار کار می‌کند.
سطح بعدی، دوره سرپرستی امور مالی می‌باشد که با هدف افزایش توانایی ها و مهارت‌های حسابداران به منظور عهده دار شدن پست رئیس حسابداری طراحی و اجرا گردید.
مرحله بعد دوره پرورش مدیر مالی می‌باشد که تأکید بر افزایش دانش روز مدیر مالی و مهارت‌های مدیریتی آنها دارد.
مخاطبان در این مرحله نیاز به رشد بیشتر و ورود به زمینه مشاوره دارند. دوره پرورش مشاور مالی، با فراهم آوردن دانش و مهارت لازم امکان تربیت مشاوران مالی کارآمد را برای سازمانها ایجاد کرده است. این خدمات مشاوره ای ارزش آفرین موجب ایجاد مزیت رقابتی در سازمانها نیز می‌شود.
علاوه بر دوره‌‌های بخش مالی، پیرو درخواست سازمانها و نیاز مخاطبان، مرکز آموزش حسابداران خبره اقدام به برگزاری دوره‌‌های تخصصی در زمینه ‌های پیمانکاری، حسابدار مدیریت، حسابرسی داخلی خبره و دوره جامع قوانین و مقررات نیز نمود.
از آنجا که مرکز پیوسته به فکر رفع نیاز مخاطبان در زمینه ‌های مختلف بوده و هست، با تکمیل دوره‌‌های عمومی و تخصصی مالی، زمینه برای طراحی دوره‌‌های تخصصی مدیریتی در سطوح کارشناسی ارشد ایجاد شد. در این راستا مرکز با بهره گیری از اطلاعات مدیریتی به روز دنیا، دوره مدیریت اجرایی (MBA) و دکترای مدیریت اجرایی (DBA) را طراحی و اجرا نمود.


با توجه به هدف اولیه مرکز که تبدیل شدن به یک مرکز آموزش حرفه‌‌ای بین المللی بود، و نیاز جامعه به تربیت حسابداران و حسابرسان خبره در سطح بین المللی، مرکز اقدام به برگزاری دوره ACCA برای اولین بار در ایران نمود. این دوره مربوط است به انجمن حسابداران رسمی خبره انگلستان که از با سابقه ترین انجمن ‌های حرفه‌‌ای حسابداری در جهان می‌باشد.
مرکز با اخذ نمایندگی ACCA در سال 85 کار خود را به عنوان تنها نماینده رسمی این انجمن در ایران آغاز کرد.
هم اکنون این انجمن بین المللی دارای بیش از 10،000 دانشجو در کشور جمهوری اسلامی ایران می‌باشد که با رشد صد در صدی در سال‌های اخیر، مرکز آموزش حسابداران خبره به عنوان یکی از مراکز حرفه‌‌ای بین المللی در خاورمیانه شناخته شده است.
از دیگر افتخارات مرکز آموزش حسابداران خبره راه اندازی دوره استاندارد‌های گزارشگری مالی بین المللی (IFRS) هم به زبان انگلیسی و هم به زبان فارسی می‌باشد.
با توجه به اینکه در سال 94 هیأت تشخیص صلاحیت وزارت دارایی جهت انتخاب مشاوران رسمی مالیاتی ایران، شرکت در آزمون را ضروری اعلام کرد، مرکز آموزش حسابداران خبره اقدام به راه اندازی دوره‌‌های آمادگی شرکت در آزمون مشاوران رسمی مالیاتی نمود. در طی این چندماه یک دوره موفق از این کلاسها برگزار شده است.


با گذشت 17 سال از ارائه موفق خدمات آموزشی در زمینه ‌های مالی و حسابداری و رونق بازار سرمایه، کمبود دوره‌‌های آموزشی در زمینه مالی و سرمایه گذاری نمایان بود. در این راستا مرکز در سال 94 با اخذ مجوز از شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس واحد مالی و سرمایه گذاری خود را نیز راه اندازی و فعال نمود.در طی همین چند ماه با برگزاری دو دوره بلندمدت نسبت به پرورش و ارتقای افراد فعال در بازار سرمایه اقدام شده و موفقیت این دوره ها موجب استقبال بیشتر کارشناسان و متخصصان این حرفه شده است.
هم اکنون این مرکز با داشتن بیش از 12،000 دانشجو در رشته ‌های مختلف حرفه، به عنوان بزرگترین مرکز آموزش تخصصی حسابداری در ایران مشغول تربیت و پرورش حسابداران و حسابرسان قابل اعتماد و ارزش آفرین برای سازمانها می‌باشد.
قابل ذکر است که در سال 94 مرکز به عنوان برترین مرکز آموزشی کشور شناخته شده و جامعه حسابداران رسمی ایران با اهدای لوح تقدیر سال 94 از نقش مرکز آموزش حسابداران خبره در اعتلای حرفه حسابداری تقدیر نمود.

تهیه و تدوین:

روابط عمومی مرکز آموزش حسابداران خبرهبرچسب‌ها

فرم ارسال نظرات
سایر نظرات
آزاده حسینی
سلام و وقت بخیر . درخواست برگزاری دور ه های آموزشی مالی و حسابداری در روز پنجشنبه داشتم. بنده شاغل هستم و ساکن تهران نیستم امکان شرکت در کلاس فقط پنجشنبه ها برای بنده مقدوره.
مطمینا خیلی از شاغلین همین مشکل رد دارند.
ممنون میشم درخواست بنده پیگیری بشه
0 0
1398/02/05, 10:25
روابط عمومی
سلام
این دوره را می‎توانید در کارگاه نحوه ارائه اظهارنامه مالیاتی آموزش ببینید.
لطفا به بخش کارگاه‎ها در سایت مراجعه کنید.
1398/02/27, 07:40
فائزه عنابی
سلام وقتتون بخیر
میخاستم بدونم هزینه کلاس هاتون چند هست؟ واینکه چطور میتونم تو دوره های آنلاینتون شرکت کنم؟؟
0 0
1398/01/22, 21:21
روابط عمومی
سلام
برای مشاهده هزینه دوره‎های مرکز، وارد بخش دوره‎ها شوید و هزینه‎ها را مشاهده کنید.
در حال حاضر برای تمامی دوره‎ها کلاس آنلاین نداریم. اما در بخش دوره‎های بین‎الملل می‎توانید کلاس‎های آنلاین را ملاحظه کنید.
1398/02/27, 04:47
سمیرا عابدینی
سلام میخاستم ببینم مدرک DBAاز این اموزشگاه بامدارک دانشگاهی یکی میباشد ومامیتونیم براساس این مدرک دکتری در دانشگاه تدریس کنیم ؟موردتایید وزارت علوم هست؟
0 0
1397/12/02, 16:51
روابط عمومی
سلام
مدرک دوره DBA معادل دکترای آکادمی نیست و این مدرک به صورت حرفه‎ای است.
این مدرک مورد تائید وزرات علوم و تحقیقات است.
1397/12/05, 16:29
سانازپیچلو
سلام من لیسانس حسابداری دارم سابقه کارم خیلی کم نوشهر زندگی می‌کنم هزینه پرداخت و آمدن به کلاس هارو ندارم چطور می‌توانم از کتاب و نمونه آزمون کلاس ها استفاده کنم یا در کلاس شرکت کنم؟
0 0
1397/10/21, 23:14
روابط عمومی
سلام
ممنون از پیام شما.
در حال حاضر بیشتر دوره‎های مرکز به صورت حضوری برگزار می‎شود. در آینده نزدیک امیدواریم دوره‎های آنلاین بیشتری برگزار کنیم.
امکان تهیه منابع و کتب آموزشی برای شما وجود دارد.
1397/10/26, 13:54
مرتضی کریمی
عالی بود....
0 0
1397/08/09, 09:58
فاطمه بختیاری
سلام
وقتتون بخیر
من فقط کانال شمارو دارم و واقعا خیلی مشتاق هستم که در کلاس های اموزشی شما شرکت کنم . کاش حداقل امکان فروش سی دی های کلاس هاتون بود . نیشابور اصلا کلاس های اموزشی خوبی نداره یا کاش امکان حضور ما در کلاس هاتون با صورت انلاین بود ... اگر برای افرادی که مثل من کم نیستند و واقعا دوست دارن توی کلاس هاتون شرکت کنن یه فکری میکزدین عالی بود
0 0
1397/03/18, 09:32
فاطمه بختیاری
سلام
وقتتون بخیر
من فقط کانال شمارو دارم و واقعا خیلی مشتاق هستم که در کلاس های اموزشی شما شرکت کنم . کاش حداقل امکان فروش سی دی های کلاس هاتون بود . نیشابور اصلا کلاس های اموزشی خوبی نداره یا کاش امکان حضور ما در کلاس هاتون با صورت انلاین بود ... اگر برای افرادی که مثل من کم نیستند و واقعا دوست دارن توی کلاس هاتون شرکت کنن یه فکری میکردین عالی بود.
0 0
1397/03/18, 09:31
آرزو رجبی
با سلام
حضور محترم اساتید گرامی
برای ثبت نام و شرکت در آزمون های acca و cima برای گذرندان دوره ها به صورت حضوریی در مشهد شعبه ای نیست؟
و باید چه کار کرد ؟
0 0
1397/02/19, 08:40
سرپرست دوره‌های بین‌الملل
سلام
متاسفانه در شهر مشهد شعبه نداریم. شما می توانید در دوره‌های آنلاین شرکت کنید که نیاز به حضور ندارید.
1397/10/17, 12:46
جواد اسماعیلی
سلام واحترام
بسیار عالی انشالله مستدام باشید
ممنون میشم مطالب خواندنی را برام ارسال فرمائید.
سپاسگزارم
0 0
1396/12/12, 21:59
background
با عضویت در خبرنامه از رویدادهای جدیدمان با خبر شوید!
Copyright 2019 PACT Edu. All right reserved.
در خبرنامه حسابداران عضو شوید تا:
از همایش‎های رایگان حسابداران خبره مطلع ‎شوید.
فرصت‎های شغلی حسابداری برای شما ارسال شود.
در جریان کلاس‎های جدید و تخفیفات دوره‎ها قرار گیرید.
خبرنامه ما هر 10 روز یکبار برای اعضا ارسال می‎شود.