تلفن: 88 94 08 47-50
آدرس مرکز تهران: خیابان استاد نجات الهی جنوبی، بین سپند و شاداب، کوچه نوید، پلاک 23
کلیک کنید
سمینار معاملات فصلی (ماده 169 مکرر)
جزئیات این همایش

مدرک سطح دانشی ACCA

مدرک سطح دانشی ACCA

دانشجویان دوره بین المللی ACCA  می‎توانند پس از قبولی در آزمون‎های سه درس نخست این دوره  (Accountant in Business, Management Accounting, Financial Accounting) و گذراندن ماژول اخلاقی، مدرکی را تحت عنوان Diploma in Accounting and Business از انجمن حسابداران خبره انگلستان دریافت کنند.

به همین منظور گفتگویی با یکی از دانشجویان ACCA مرکز آموزش حسابداران خبره انجام دادیم تا تجربۀ ایشان را در این خصوص با شما به اشتراک بگذاریم.

 سلام و روز بخیر

خودتون رو معرفی می کنید.

محمد امین قنبری تفرشی هستم. متولد خرداد ماه 1375. در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران-جنوب مشغول به تحصیل در رشتۀ حسابداری می‎باشم. در حال حاضر هم در مرکز آموزش حسابداران خبره (PACT) دروس ACCA خود را دنبال می‎کنم.

از کی ACCA رو شروع کردین؟

اوایل سال 2017 میلادی در این دوره ثبت نام کردم. از اواسط همین سال در اولین امتحان F2 شرکت کردم. بعد از این امتحان هم تقریبا ظرف مدت شش ماه باقی paperهای ابتدایی خودم؛ F1 و F3  را با موفقیت پشت سر گذاشتم. در حال حاضر خودم را برای امتحانات F5 و F6 آماده می‎کنم.

چرا ACCA؟

در وهلۀ اول دوست داشتم دوره های بین‎المللی را بگذرانم که دید بهتری را در کار حرفه‎ای (حسابرسی) پیدا کنم که از این بابت ACCA انتخابی بوده که از آن بسیار راضی هستم. در گام بعدی هم دوست دارم دانش به روزی نسبت به رشته‎ام داشته باشم تا با تلاش و کوشش و پشتوانۀ علمی مناسب هم در کارم پیشرفت کنم و هم بتوانم به عنوان حسابدار (حسابرس) با فهم مناسب به واسطۀ مطالعۀ این دروس و صد البته تجربۀ کاری که به دست می آورم، به عنوان یک شهروند به کشورم کمک کنم.

در رابطه با مدرک Diploma in Accounting  که در انتهای سطح Knowledge دریافت کردید کمی توضیح بدهید.

زمانی که دوره ACCA را شروع کردم در مقطع کارشناسی حسابداری مشغول به تحصیل بودم و به همین دلیل امکان دریافت معافیت چهار paper  نخست را نداشتم. به نظرم رسید از این فرصت استفاده کنم تا با مطالعۀ این دروس راه هموارتری را در ادامه ACCA داشته باشم. از این تصمیم به دو جهت خوشحالم، اول اینکه تنوع دروس دید بسیار خوبی را به من داد و در عین حال این تنوع که شاخه‎های مختلف حسابداری اعم از حسابداری مالی (F3)، حسابداری مدیریت (F2) و اقتصاد خرد و کلان (F1) را شامل‎می شد، دانش زبان تخصصی من را به اندازه‎ای قابل قبول بهتر از گذشته کرد. دومین مسأله‎ای که من را نسبت به تصمیم خودم راضی نگه می‎دارد، ارتباط نزدیک این دروس با برخی از درس‎ها در سطح Skill است.

محمد امین قنبری تفرشی

محمد امین قنبری تفرشی

سخن آخر

خوشحالم که این فرصت در اختیارم قرار گرفت که تجربیاتم را در اختیار دانشجویان بگذارم. در آخر نیز دوست دارم از پدر و مادر خانوادۀ عزیزم، اساتید و دوستانم که همواره پشتیبان من بوده‎اند تشکر کنم.فرم ارسال نظرات
background
با عضویت در خبرنامه از رویدادهای جدیدمان با خبر شوید!
Copyright 2019 PACT Edu. All right reserved.
در خبرنامه حسابداران عضو شوید تا:
از همایش‎های رایگان حسابداران خبره مطلع ‎شوید.
فرصت‎های شغلی حسابداری برای شما ارسال شود.
در جریان کلاس‎های جدید و تخفیفات دوره‎ها قرار گیرید.
خبرنامه ما هر 10 روز یکبار برای اعضا ارسال می‎شود.