تلفن: 88 94 08 47-50
آدرس مرکز تهران: خیابان استاد نجات الهی جنوبی، بین سپند و شاداب، کوچه نوید، پلاک 23
ثبت‌نام
در رویداد
کلیک کنید
جهت اطلاع از رویدادهای حسابداران خبره کلیک کنید.
اطلاعات بیشتر

بازار کار رشته MBA (فرصتهای شغلی داخلی و خارجی 2020)

با گذراندن دوره MBA فصلی نو در کسب و کار، درآمد و توانایی‌های مدیریتی‌تان آغاز خواهد شد. در این مطلب بیشتر درباره موقعیت‌های شغلی که در بازار کسب و کار در انتظار دانش‌آموختگان دوره MBA است، برایتان گفته‌ایم.

طبق تحقیقی که توسط دانشگاه آکسفورد انجام شده، MBA  (دوره مدیریت اجرایی) یکی از مهم‌ترین و درآمدزاترین رشته‌های تحصیلی جهان است. کسانی که MBA می‌خوانند موقعیت‌های شغلی متنوعی را تجربه می‌کنند و می‌توانند به درآمدی بالاتر از هم سن و سالان و یا کسانی که تحصیلات مشابه‌ای دارند، برسند. در این مطلب وبلاگ حسابداران خبره، بیشتر درباره مزایا و موقعیت‌های شغلی گوناگونی که در مسیر دانش‌آموختگان دوره ‌ MBA قرار دارد، بخوانید.

 

چرا MBA بخوانیم؟

پیش از آنکه درباره موقعیت‌های شغلی MBA بدانیم، لازم است از خودمان بپرسیم چرا باید MBA بخوانیم؟ یک ضرب‌المثل قدیمی می‌گوید اگر از رسیدن صبح شنبه خشنود نمی‌شوی، باید شغلت را تغییر دهی! شاید این جمله بدیهی به نظر برسد اما همین یک جمله واقعیت زندگی بسیاری از افراد را نشان می‌دهد. کسانی که سال‌ها در یک سمت باقی مانده‌اند، جایگاهشان را دوست نداشته‌اند و یا نتوانسته‌اند کسب و کارشان را به شیوه‌ای که لایقش بودند، ارتقا دهند.
در تمام جهان گذراندن دوره‌های مدیریت کسب و کار و یا MBA به کسانی توصیه می‌شود که با مشکلاتی از قبیل آنچه به آن اشاره شد، دست و پنجه نرم می‌کنند و یا می‌خواهند پیش از آنکه دیر شود، زندگی و کسب و کارشان را متحول کنند.
گذراندن دوره‌های MBA می‌تواند نقش مهمی در تغییر و بهبود کسب و کار، ارتقا جایگاه شغلی، ارتباط با افراد، فروش محصولات، ورود به شرکت‌های بزرگ جهان و ارتباط با سازمان‌ها داشته باشد.

اگر هنوز در مورد این دوره ابهام دارید ما یک راهنمای کامل نوشته‌ایم که بهتر است بخوانید: دوره MBA چیست؟ 

بازار کار رشته MBA

گذراندن دوره‌های MBA می‌تواند دریچه‌هایی نو را در دنیای کسب و کار به رویتان باز کند. در ادامه از پنج موقعیت‌ شغلی که با خواندن MBA می‌توانید برای تصدی آنها نه‌تنها در ایران بلکه در سرتاسر جهان درخواست بدهید، گفته‌ایم.

 

مدیران فروش

مدیریت فروش، یکی از مشاغل بازار کار دانش آموختگان MBA است.

 

هزینه دوره MBA

برای برخی از کسانی که دوست دارند دوره مدیریت کسب و کار یا MBA را بگذرانند، موضوع هزینه‌ی دوره‌ها اهمیت دارد و شاید باعث انصراف از شرکت در دوره‌ MBA شود. اما در اینجا دو موضوع بسیار مهم وجود دارد. نخست آنکه هزینه‌هایی که برای آموختن MBA صرف می‌کنید با توجه به موقعیت‌های شغلی که در انتظارتان است، بسیار ناچیز است. در واقع هزینه‌هایی که صرف آموختن دانش‌های MBA می‌کنید، بسیار سریع‌تر از آنچه فکر می‌کنید به شما باز خواهد شد. موضوع دوم این است که مرکز آموزش حسابداران خبره امکان گذراندن دوره MBA را به‌صورت اقساط نیز فراهم آورده است تا علاقه‌مندان بتوانند با راحتی خیال، دوره MBA را بگذرانند.

 

در پایان به یاد داشته باشید که گذراندن دوره MBA مختص هیچ سن و یا رشته خاصی نیست و تمام کسانی که دوست دارند بیشتر درباره مدیریت کسب و کار بدانند می‌توانند در این رشته مشغول به تحصیل شوند. اگر مایل به گذراندن دوره‌های MBA در مرکز آموزش حسابداران خبره هستید، با ما تماس بگیرید تا بیشتر درباره این تصمیم جذاب زندگی‌تان با هم گفتگو کنیم.فرم ارسال نظرات
background
با عضویت در خبرنامه از رویدادهای جدیدمان با خبر شوید!
Copyright 2021 PACT Edu. All right reserved.
در خبرنامه حسابداران عضو شوید تا:
از همایش‎های رایگان حسابداران خبره مطلع ‎شوید.
فرصت‎های شغلی حسابداری برای شما ارسال شود.
در جریان کلاس‎های جدید و تخفیفات دوره‎ها قرار گیرید.
خبرنامه ما هر 10 روز یکبار برای اعضا ارسال می‎شود.