تلفن: 88 94 08 47-50
آدرس مرکز تهران: خیابان استاد نجات الهی جنوبی، بین سپند و شاداب، کوچه نوید، پلاک 23
ثبت‌نام
در رویداد
کلیک کنید
جهت اطلاع از رویدادهای حسابداران خبره کلیک کنید.
اطلاعات بیشتر
این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

با توجه به الزام اشخاص حقیقی و حقوقی مبنی بر ارائه، محاسبه و پرداخت مالیات، یکی از چالش­­‌های پیش­ روی واحد حسابداری مالی، حسابداران و حسابرسان، انطباق محاسبات مالیاتی حسابداری با قوانین و مقررات مالیاتی محسوب می­‌شود. این دوره با پرداختن به مسائلی چون مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی، مالیات‌های تکلیفی و مالیات بر ارزش افزوده، هزینه­‌های قابل قبول مالیاتی و معافیت­‌های مالیاتی سعی در حل تعارض میان محاسبات دارد. این دوره پاسخگوی نیاز تمام کسانی است که چه در مقام حسابدار و چه ممیز مالیاتی با محاسبه مالیات سر و کار دارند.


مدت 40 ساعت
پیش‌نیاز داشتن مدرک کارشناسی حسابداری یا رشته های مرتبط و حداقل 2 سال سابقه کار
مدرک از طرف انجمن حسابداران خبره ایران و دانشگاه صنعت نفت صادر می‌شود. مدرک این دوره را می‌توانید به صورت الکترونیکی از قسمت «پروفایل دانش‌پذیر» دریافت نمایید و در صورت نیاز به دریافت فیزیکی مدرک، در پروفایل خود ثبت‌ درخواست نمایید. (نمونه مدرک)
نحوه پرداخت

پرداخت به صورت نقدی


زمان‌های برگزاری دوره حضوری قوانین و مقررات مالیاتی و ثبت‌نام آنلاین
 • 1 دوره‌ی آموزشی مورد نظرتان را از فهرست انتخاب کنید.
 • 2 فرم اطلاعات شخصی‌تان‌ را کامل و صحیح تکمیل کنید.
 • 3 پس از مطالعه‌ی آیین‌نامه روی کلید «ثبت» کلیک کنید.
انتخاب ردیف کد برنامه روز برگزاری ساعت تاریخ شروع استاد قیمت ظرفیت
ثبت‌نام حقیقی
نوع ثبت‌نام
جنسیت
نام
نام خانوادگی
کد ملی
تلفن همراه
ایمیل
استان
شهر
ابتدا استان مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
آدرس پستی
کد پستی
مبلغ کل
0 ریال
تخفیفات
0 ریال
تخفیف با کد
0 ریال
مبلغ قابل پرداخت
0 ریال
کد تخفیف

اگر کد تخفیف دارید آن را وارد کنید و سپس دکمه «اعمال کد تخفیف» را بزنید.

اعمال کد تخفیف

دانش پذیر گرامی، لطفا در انتخاب گزینه «نحوه ثبت‌نام» و ثبت کلیه‌ی اطلاعات خود دقت نمایید، این فاکتور پس از صدور تحت هیچ شرایطی امکان ویرایش ندارد.

سرفصل دروس
1. قوانین و مقررات مالیاتی و حسابرسی مالیاتی / 40 ساعت
تعریف مالیات و روش اجرای آن، آشنایی با مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی، آشنایی با مالیات‌های تکلیفی، آشنایی با مالیات بر ارزش افزوده و حسابداری ارزش افزوده، آشنایی با هزینه‌های قابل قبول مالیاتی، معرفی معافیتهای مالیاتی، آشنایی با دستور العمل حسابرسی مالیاتی، پرسش و پاسخ مالیاتی


ادامه مطلب

محتوای دوره

تمامی افراد حقوقی و حقیقی ملزم به پرداخت مالیات خود هستند. با در نظر گرفتن جرایم و ضررهای که عدم پرداخت مالیات به افراد و شرکت‌ها وارد می‌کند، نقش و اهمیت حسابداری مالیاتی بیش از پیش مشخص می‌شود. حسابداران و حسابرسان مالیاتی وظیفه محاسبه درست و ارائه گزارش کامل از مالیات را بر عهده دارند. حسابدار مالیاتی باید به انواع مالیات و قوانین و مقررات مالیاتی اشراف کامل داشته باشد. با گذراندن دوره حسابداری مالیاتی می‌توانید به مسائلی مانند مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی و حقیقی، مالیات‌های تکلیفی و مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های قابل قبول مالیاتی و معافیت‌های مالیاتی تسلط کامل پیدا کنید.

 

انواع مالیات

به غیر از دسته‌بندی مالیات‌های مستقیم و غیرمستقیم، انواع دیگری از مالیات‌ها نیز وجود دارد. مالیات بر دارایی و مالیات بر درآمد، زیرمجموعه مالیات‌های مستقیم محسوب می‌شود. مالیات بر ارث، مستغلات مسکونی خالی و حق تمبر را به عنوان مالیات بر دارایی می‌شناسند. اما اگر بخواهیم مالیات بر درآمد را محاسبه کنیم، با انواع زیادی از مالیات روبرو هستیم:

با در نظر گرفتن کسب و کارهای مختلف، حسابداری مالیاتی باید متناسب با نوع فعالیت و قوانین مالیاتی موجود انجام شود. جرم فرار مالیاتی آنقدر سنگین و زیان بار است که شما را به دردسر بیندازد. به همین دلیل اگر به فکر مکانی برای آموزش حسابداری مالیاتی یا گذراندن دوره حسابداری مالیاتی هستید، باید به نوع مالیات و گرایش کلی فکر کنید. از طرفی اگر به دنبال استخدام حسابدار هستید، باید تسلط آن شخص را به انواع مالیات بسنجید.

 

جرم فرار مالیاتی

در بررسی جرم فرار حسابداری مالیاتی و مجازات عدم پرداخت مالیات قوانین داخل و خارج از کشور مشخص و معین است. هر شخص حقیقی و حقوقی که مالیات خود را در موعد مقرر پرداخت نکند، مشمول جریمه و مجازات خواهد بود. حتی اگر صورت حساب مالیاتی شما به درستی پُر نشده باشد یا اطلاعاتی عمداً یا سهواً درون صورتحساب نیامده باشد، مشمول جریمه خواهید شد. در تعریف استاندارد، هر تلاش قانونی یا غیرقانونی که منجر به عدم پرداخت یا پرداخت کمتر از مقدار مشخص شده مالیات شود، به عنوان فرار حسابداری مالیاتی شناخته می‌گردد. این کار به عنوان رفتار مجرمانه شناخته می‌شود. به طور کلی موارد زیر را می‌توانید به عنوان فعالیت‌های مجرمانه فرار مالیاتی در نظر بگیرید:

 • تنظیم ترازنامه و حساب سود و زیان شخص حقیقی یا حقوقی بر اساس اطلاعات نادرست
 • پر نکردن صورتحساب و اظهارنامه مالیاتی برای سه سال متوالی و پشت سر هم
 • مخفی کردن بخش یا تمام فعالیت‌های اقتصادی برای عدم پرداخت مالیات
 • ممانعت کردن از دسترسی ماموران مالیاتی به صورت حساب‌های اقتصادی شخصی یا شرکتی
 • ثبت کردن معاملات و قراردادها به نام اشخاص دیگر
 • استفاده از کارت بازرگانی دیگران
 • اعلام نادرست نوع فعالیت اقتصادی برای شامل معافیت مالیاتی شدن

 

آموزش حسابداری مالیاتی

آموزش حسابداری مالیاتی باید به گونه‌ای باشد که شما را با انواع مالیات و روش محاسبه آن‌ها آشنا کند. تسلط بر اصول حسابداری برای انجام حسابداری مالیاتی کافی نیست و شما باید از قوانین و مقررات مالیاتی نیز اطلاعات و دانش کافی داشته باشید. حسابدارانی که اطلاعات و مهارت محاسبه مالیات را دارند، عناوین شغلی و درآمد بیشتر نصیبشان می‌شود. حتی با داشتن دانش مالیاتی، احتمال موفقیت شما به عنوان حسابدار مالیاتی تضمین شده نیست. مهارت‌ها و توانایی‌های شما است که جایگاه و نقش شما را در شرکت ها، سازمان‌ها، ادارات و موسسات مشخص می‌کند. بنابراین باید به سراغ دوره آموزش حسابداری مالیاتی بروید که در کنار آموزش‌های تئوری و نظری، شامل بخش‌های عملی و کاربردی هم باشد. آموزش حسابداری مالیاتی چه به شکل حضوری و چه به شکل آنلاین، باید تمامی مباحث و سرفصل‌های حسابداری مالیاتی و قوانین مالیات را در بر بگیرد.

بیشتر بخوانید: حسابدار مالیاتی برای محاسبه مالیات به چه چیزهایی نیاز دارد؟

 

دوره حسابداری مالیاتی

دوره حسابداری مالیاتی پکت، می‌تواند گزینه خوبی برای مدیران، حسابداران و فارغ‌التحصیلان رشته حسابداری یا رشته‌های مرتبط با آن باشد. با در نظر گرفتن بازارکار و مزیت‌های شغلی حسابدار مالیاتی، به سرعت می‌توانید رشد شغلی و توسعه فردی را انتظار داشته باشید. اما همه این‌ها وابسته به آن است که مهارت‌ها و توانایی‌های شما به حد لازم و کافی رشد کرده باشد. انجمن حسابداران خبره با برگزاری دوره قوانین و مقررات مالیاتی، شما را با تمامی مباحث و سرفصل‌های پایه و اساسی مالیات و محاسبه آن آشنا می‌کند. در این دوره، آخرین تغییرات قوانین و مقررات مالیاتی در سال 1401 بررسی می‌شود. با شرکت در دوره حضوری یا آنلاین حسابداری مالیاتی، علاوه بر دریافت گواهینامه و مدرک پایان دوره از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین موسسه آموزش انواع حسابداری، شانس یادگیری مالیات و قوانین آن را زیر نظر اساتید با تجربه و شناخته شده کشور خواهید داشت. سرفصل‌های زیر در دوره قوانین و مقررات مالیاتی و حسابداری مالیاتی آموزش داده می‌شود:

 • تعریف مالیات و روش اجرای آن
 • آشنایی با مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی
 • آشنایی با مالیات‌های تکلیفی
 • آشنایی با مالیات بر ارزش افزوده و حسابداری ارزش افزوده
 • آشنایی با هزینه‌های قابل قبول مالیاتی
 • معرفی معافیت‌های مالیاتی؛ مانند معافیت های مالیاتی مناطق آزاد و معافیت مالیاتی شرکت های دانش بنیان
 • آشنایی با دستور العمل حسابرسی مالیاتی
 • پرسش و پاسخ مالیاتی

بیشتر بخوانید: شرایط و نحوه استفاده از معافیت‌های مالیاتی سال 1401

برای ثبت‌نام، ابتدا باید روز کلاس و ساعت مورد نظرتان را انتخاب کنید. پس از آن امکان رزرو موقت رایگان و بدون پرداخت هزینه یا ثبت‌نام قطعی در کلاس برای شما وجود خواهد داشت. مدرکی پایانی توسط انجمن حسابداران خبره و دانشگاه صنعت نفت به تمامی پذیرفته شدگان در آزمون نهایی اهدا می‌شود. شما می‌توانید گواهینامه الکترونیکی خود را در پنل شخصی دریافت کنید. علاوه بر آن امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهینامه هم وجود دارد. امکان ثبت‌نام هم به شکل شخص حقیقی و هم به شکل شخص حقوقی وجود دارد. مجموع ساعت آموزش حسابداری مالیاتی، 30 ساعت است.برای دیدن پاسخ سوالات متداول، لطفا روی هر سوال کلیک کنید‎
آیا در پایان هر درس امتحان برگزار خواهد شد؟

با توجه به نوع دوره و صلاح‌دید استاد اطلاع‌رسانی می‌شود.

چگونه می‌توانم اطلاعات بیشتری دریافت کنم؟

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در واحد مشاوره و ثبت‌نام مشورت کنید.

02142294   -   داخلی 1

برای ثبت‌نام چه کار باید بکنم؟

در صورت ثبت‌نام نقدی، در همین صفحه با انتخاب زمان برگزاری مورد نظر و تکمیل اطلاعات، به درگاه پرداخت متصل می‌شوید و پس از پرداخت، ثبت نام شما نهایی خواهد بود.
ثبت‌نام اقساطی به صورت حضوری در محل مرکز آموزش حسابداران خبره با ارائه چک طبق فواصل مشخص شده در آیین‌نامه انجام خواهد شد.

محل برگزاری دوره‌های آموزشی کجاست؟

دوره‌های آموزشی حضوری:

در ساختمان اصلی مرکز آموزش حسابداران خبره به نشانی: خیابان استاد نجات الهی جنوبی، بین سپند و شاداب، کوچه نوید، پلاک 23 برگزار می‌شود.

دوره‌های آموزشی آنلاین و غیرحضوری (آفلاین):

از طریق نرم‌افزار "ADOBE CONNECT" برگزار شده و نیاز به حضور در مرکز آموزش ندارید.


Copyright 2024 PACT Edu. All rights reserved.
در خبرنامه پیامکی حسابداران خبره عضو شوید تا:
از همایش‌های رایگان حسابداران خبره مطلع ‎شوید.
فرصت‌های شغلی حسابداری برای شما ارسال شود.
در جریان کلاس‌های جدید و تخفیفات دوره‌ها قرار گیرید.
هر زمان که بخواهید می‌توانید عضویت خود را لغو کنید.
نام
نام خانوادگی
تلفن
ایمیل
کدملی
تاریخ تولد
اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه در خبرنامه پیامکی حسابداران خبره عضو شدید سپاسگزاریم.